varos

از هالیوودی ترین اشعار ادب پارسی ..

شعر و ادب پارسی

طعاتی از اشعار اخوان شاعری است دارای طبع و قریحه توانا که به واسطه بهره گیری از فرهنگ ایران و ادب فارسی و آفرینش ترکیبات تازه در شعر، اشعار زیبا و دلپذیر فراوانی خلق کرده است. مهدی اخوان ثالث (م.

این 4 شعر زیبا، دلنشین و رمانتیک را از شاعران ایرانی حتما …

پروین اعتصامی یکی از چهره‌های درخشان ادب پارسی است. همانطور که در این صفحه درباره پروین اعتصامی می خوانید او درزندگی کوتاهش اثاری پدید آورده که در تاریخ ادبیات ایران بی‌نظیر است .

زیبارویی ترک ها در شعر و ادب پارسی | طرفداری

11/28/2018 · در این فرسته به اختصار به بررسی اشعار پارسی با محتوا زیبا رویی ترکان می پردازیم. ۱_ سنایی غزنوی (۴۷۳-۵۴۵ قمری) ملقب به حکیم بزرگ وی از بزرگ‌ترین صوفیان و شاعران زبان پارسی است می فرماید:

شهریار، ستاره پرفروغ ادب پارسی

«شهریار» شاعر پرآوازه پارسی‌گوی آذری‌زبان در قلمرو ادب و فرهنگ ایران از چنان اعتبار و خلاقیت شگفت انگیز هنری و مرتبه والای سخن سرایی برخوردار است كه از تعریف،تمجید و تحسین بی نیاز است.

امیرالمؤمنین علی(ع) در اشعار پارسی – خبرگزاری اهل بیت …

برای پرهیز از اطاله کلام، فقط به اشعار شاعران نامدار و شاخص ادب فارسی اشاره می کنیم. * « رودکی » پدر شعر فارسی به شمار می رود که اینگونه در مدح و ثنا و فضایل حضرت علی(ع) لب به سخن گشوده است:

احمد شاملو حیث یگانه‌ ای بی ‌بدیل در ادب پارسی معاصر

خاص ترین و عاشقانه ترین اشعار درباره شب یلدا … حرمان‌های مردم سرزمین خود ماند و از این حیث یگانه‌ای بی‌بدیل در ادب پارسی معاصر است. … شاملو اگرچه ترانه‌سرا نبود اما برخی از اشعار او را …

گزیده اشعار فردوسی | شعرهای حکیمانه و حماسی فردوسی + زندگینامه

3/27/2018 · یکی از شعرای بزرگ ایرانی که در سطح جهانی هم شهرت دارد، حکیم ابوالقاسم فردوسی است که دارای اشعار معروف زیادی است. از جمله شعرهای فردوسی که مورد استقبال همه هستند، اشعار میهن پرستانه او هستند که پر از شکوه و عظمت هستند.

فروغ فرخزاد؛ بانوی سنت شکن شعر معاصر ایران – کجارو

فروغ فرخزاد از پیشگامان شعر نوین پارسی بود که در خلق اشعار خود سنت شکنی و نوآوری می‌کرد. آثار فروغ فرخزاد از با ارزش‌ترین گنجینه‌های ادبیات معاصر ایران هستند. – کجارو

بهترين و زيباترين اشعار و قطعات فارسی

آرامگاه او در حافظیهٔ شیراز زیارتگاه صاحبنظران و عاشقان شعر و ادب پارسی است … او را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند. نام و آوازه فردوسی در همه . . . … زيباترين اشعار از ديگر شاعران …

برچسب‌ها:, , , , , , , ,