varos

گلها در فرهنگ ایران(5) دیگر گلهای مهم ایران

معرفی گلهای زینتی ایران

در باغ ایرانی گلها را معمولا پای درختان در حاشیه خیابانها می‌کاشتند. ایرانیان از گلهایی استفاده می‌شد که علاوه بر زیبایی دارای خواص مفید دیگری نظیر عطر خوش‌، استفاده‌های طبی و خوراکی بودند استفاده می‌کردند.

گل نیلوفر در تخت جمشید – تاریخ ما

7/3/2012 · گل نیلوفر در فرهنگ و تمدن ایران سمبلی است از صلح و صفا و دوستس و در تمام تخت جمشید نه تنها این گل بلکه تمام گلهای دیگر نیز به چشم می خورد و این خود نشان می دهد که در این مکان کاشت این نوع گل و …

تاریخ نگاری موسیقی در ایران بررسی شد/ انجام یک کار دشوار …

2/20/2021 · در کنار تأسیس نهادها، سازمان‌ها و مدارس موسیقی در ایران در عصر تجدد بعد از دوره مشروطیت، تأسیس برنامه «گلها» یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخ اجتماعی موسیقی ما است.

هفده گل زیبا که در اشکالی باورنکردنی خودنمایی می‌کنند

هفده گل زیبا که در اشکالی باورنکردنی خودنمایی می‌کنند گل‌ها جزء زیباترین مخلوقات خدا هستند که دیدن زیبایی ظاهری، بوئیدن عطر دلپسند و لمس لطافت گلبرگ‌های‌شان بی‌شک احساسی عمیق و شگرف را به بشر هدیه کرده است.

خانه فرهنگ گلها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr …

ایران در جهان … خانه فرهنگ گلها. … (ع) و همچنین اشعار منتسب به ایشان است، توسط خانه فرهنگ گل‌ها در قالب یک ویدئوکلیپ معرفی شد. ۱۳۹۹-۰۷-۱۷ ۱۸:۵۲ …

زیباترین گلهای جهان (با نام و تصویر)

برخی از زیباترین گلها شکوفه های برجسته، رنگهای برجسته یا ظاهری عجیب دارند. نمونه های برجسته گلهای زیبا ویژگی های منحصر به فردی دارند که آنها را از همه گلهای دیگر جدا می کند.

آرشیو موسیقی ملی ایران ( آواز سنتی ) | گلهای رنگارنگ

جنب و جوشی دگر امروز در ایران باشد … ارکستر گلها / تجویدی / فرهنگ شریف / جهانگیر ملک … بار یار دیگر سرکن مستی کن می در ساغر کن . مطلع آواز : بس که جفا زخار و گل دید دل رمیده ام .

برچسب‌ها:, , , , , ,